Fylkeskappleiken i Naustdal 31. - 1. april

STARTLISTE

Sjå startlista til kappleiken her (med atterhald om endringar).

Pardans runddans senior - hamborgar og reinlendar

1. Eldbjorg Fossøy, Arne Fossøy              Lystringen                                        Hamborgar og reinlendar

2. Johannes og Øygon Kjos                      Jostedal spel og dansarlag                Hamborgar og reinlendar

3. Oddbjørg Ese, Arne Aasen Hauge         Jostedal spel- og dansarlag               Hamborgar og reinlendar

4. Åsa Svarstad, Bjarne Svarstad              Spelemannslaget Fjelljom                 Hamborgar og reinlendar

5. Anne Lovise Drevdal, Tormod Øvrebø      Jostedal Spel- og dansarlag              Hamborgar og reilendar

6. Åshild Steinde Helleset, Geir Søreide     Sogn og Fjordane folkemusikklag  

7. Ingrid Heieren, Elling Sølvberg                Spelemannslaget Fjelljom                 Hamborgar og reinlendar

8. Jorunn Sollid, Arve Støyva                     Spelemannslaget Fjelljom                 Hamborgar og reinlendar

9. Kjartan Naustdal, Kjersti Rønningen       Nordbygda Spel -og Dansarlag        

10. Irene Hestvik, Leon Årdal                     Indre Sunnfjord Sp.m.lag                  

 

Lagdans runddans

1. Nordbygda Spel -og Dansarlag

2. Jostedal spel- og dansarlag

3. Indre Sunnfjord Spelemannslag

4. Spelemannslaget Fjelljom

5. Lystringen

 

Open klasse

1. Emelie Schultz

 

Durspel/trekkspel sr. bygdedans

1. Norill Terese Norheim               Jostedal spel- og dansarlag

 

Spel solo runddans senior

1. Einar Eimhjellen                       Naustedalen spelemannslag

2. Einar Ese                                Jostedal spel- og dansarlag

3. Øyvind Sandum                      FolkOrg

4. Emelie Schultz                       Dalsfjorden Spelemannslag

 

Finale i dans etter runddansmusikk  (Hamborgar, reinlendar)

 

Gruppespel runddans senior

1. Randis Gammaldansorkester

2. Breimsmusikken

3. Einar Eimhjellens Gammaldansorkester

                                                                                                                                                         

Lagspel durspel/trekkspel runddans senior.

1. Naustedalen spelemannslag                          Durspel

 

Dans med spel av tevlingsgruppene

Kl. 2400 premieutdeling

Slutt kl. 0100

 

Program laurdag 1.4.  Start kl. 1100

Spel fele/hardingfele klasse C

1. Tora Bjørhusdal                     Jostedal spel- og dansarlag

2. Gunhild Daling Korsøen        Indre Sunnfjord speleman

 

Spel fele/hardingfele klasse B

1. Vegard Følling Slettemark               Naustedalen Spelemannslag

2. Emelie Schultz                              Dalsfjorden Spelemannslag

3. Antonia Karete Haugen Kongsvik    Spelemannslaget Fjelljom

4. Egil Furenes                                 Spelemannslaget Fjelljom

5. Ingrid Heieren                               Gamlebanken Spelemannslag

6. Even Arne Hallem                         Hyen spelemannslag

7. Leif Erik Stuhaug                          Naustedalen / Gamlebanken Spelemannslag

 

Samspel junior

1. Kristi og Tora

                                                                                    

Lagdans bygdedans junior

1. Spelemannslaget Fjelljom

 

Lagdans bygdedans senior

1. Indre Sunnfjord Spelemannslag

2. Nordbygda Spel -og Dansarlag

3. Sogn spel og dansarlag

4. Spelemannslaget Fjelljom

 

Vokal folkemusikk klasse C

1. Dordi Boksasp Lerum       Jostedalen spel- og dansarlag

 

Vokal folkemusikk klasse B

1. Einar Ese                        Jostedal spel- og dansarlag

 

Vokal folkemusikk klasse D

1. Dag Vanberg                    Spelemannslaget Fjelljom

2. Oddvar Vassliås               Folkemusikklaget Havbrusen

 

Vokal folkemusikk klasse A   

1 Judith Margrethe Vestreim      Sogn spel og dansarlag

2. Oline Løvlid                          FolkOrg

 

Kl. 1300 til 1500, Smørbukkappleiken

Mønstring/konsert med dei yngste, ikkje tevling.

 

Kl 1530

Spel fele/hardingfele klasse A

1. Dagfrid Vallestad Brevik          Gaular spelemannslag

 

Lagspel bygdedans senior

1. Breim Spelemannslag

2. Indre Sunnfjord Spelemannslag

3. Gaular spelemannslag

4. Spelemannslaget Fjelljom

5. Folkemusikklaget Havbrusen

 

Pardans bygdedans fele/hardingfele klasse C

1. Oda Elise Sølvberg Slettenes, Daan van Kessel     Spelemannslaget Fjelljom              Springar frå Nordfjord

 

Pardans bygdedans fele/hardingfele klasse B

1. Dorthea Alisøy, Jan A Haugen                  Folkemusikklaget Havbrusen           Springar Hardingfele

2. Kjartan Naustdal, Aud Sissel Orheim        Nordbygda Spel -og Dansarlag        Springar frå Nordfjord

3. Irene Hestvik, Leon Årdal                         Indre Sunnfjord Sp.m.lag                 Jølstraspringar

4. Irene Hestvik, Leon Årdal                         Indre Sunnfjord Sp.m.lag                 Rull

5. Elling Sindre Sybersbråten,
Emma Nygaard Sætren                              Spelemannslaget Fjelljom               Springar frå Nordfjord

Pardans bygdedans fele/hardingfele klasse A

1. Kirsten Friis, Mari Andrea Ness                Naustedalen spelemannslag, Gaular spelemannslag     Halling frå Dalsfjorden

2. Arild Herstad, Solbjørg Steiro Herstad       Naustedalen Spelemannslag            Sunnfjordspringar

 

18:30

Premieutdeling for C/junior

 

Lagspel runddans senior (dansande publikum)

1. Hornindal spelemannslag

2. Folkemusikklaget Havbrusen

3. Fjellklang spelemannslag

4. Gaular spelemannslag

5. Naustedalen spelemannslag

6. Austrheim Musikklag

7. Dalsfjorden Spelemannslag

8. Spelemannslaget Fjelljom

9. Indre Sunnfjord Spelemannslag

Etter tevlinga vert det dans til musikk av spelemannslaga.

 

23:00

Premieutdeling

Slutt kl 02:00

| Mer++