STARTLISTE FOR FYLKESKAPPLEIKEN 2014

Startlista for Fylkeskappleiken 28.-29.mars på Sandane er lagt ut. Du kan laste den ned som pdf eller lese den nedanfor:

Startliste Fylkeskappleiken for Sogn og Fjordane 2014 2014-03-24 22-24-44.pdf

  Fredag 28.03.14    
  kl 19.30    
  Solo runddans sr    
1 Arne M. Sølvberg Spelemannslaget Fjelljom  
2 Norill Terese Norheim Jostedal Spel-og dansarlag  
       
  Open Klasse    
1 Brekk, Brekkare, Brekkast     
2 Sørstrandsvegens spelmannslag    
3 To purke og ein gris    
       
  Tevling i dans etter gamaldansmusikk    
1 Øygun Kjos, Johannes Kjos Jostedal spel og dansarlag  
2 Anne Lovise Drevdal, Tormod Øvrebø Jostedal spel og dansarlag  
3 Laila  Gjerde, Kjartan Naustdal Jostedal Spel og dansarlag, Nordbygda Spel og dansarlag
4 Helga Birkeland, Helge Totland Leikarringen i Gloppen, Nordbygda spel og dansarlag  
5 Bjarne Svarstad, Åsa Svarstad Spelemannslaget Fjelljom  
6 Jorunn Sollid, Arve Støyva Spelemannslaget Fjelljom  
7 Sigrid Gjelsvik, Gunnar Bolset Naustedalen Spelemannslag  
       
  Gruppespel rundans sr og toradarlag    
1 Grannelaget    
2 Einar Eimhjellens Gammaldansorkester    
3 Hyarar i eksil    
4 Naustedalen Toradergruppe    
5 Randis Gammaldansorkester    
6 Nordbygdarane    
       
  21.00    
  Finale i dans etter gamaldansmusikk    
       
  Dans for alle    
       
  23.00    
  Premieutdeling    
       
  Laurdag 29.03.14    
  11.00    
  Solo hardingfele/fele C    
1 Mathilde  Skjæret Jostedal spel og dansarlag  
       
  Gjeste klasse Solo hardingfele/fele C     
1 Jacob Thorseth Eliassen UL. Ivar Aasen  
       
  Solo hardingfele/fele B    
1 Simona Fraas Johnsen Gloppen Hardingfelelag  
2 Antonia Karete  Kongsvik Spelemannslaget Fjelljom  
3 Fredrik Hope Hyen Spelemannslag  
       
  Samspel jr    
1 Austrheim Musikklag juniorgruppa    
2 Ferske Fjelljom/Hornindal    
3 Firda Spelemannslag    
4 Kvarten Førde Kulturskule    
5 Ingrid & Mathilde    
       
  13.00    
  Smørbukk Kappleik    
       
  16.00    
  Vokal C    
1 Hilda Sofie Taklo Sogn og Fjordane Folkemusikklag  
       
  Vokal D    
1 Oddvar Vassliås Folkemusikklaget Havbrusen  
       
  Solo hardingfele/fele A    
1 Liv Fridtun Austrheim Musikklag  
2 Gro Marie  Svidal Indre Sunnfjord Spelemannslag  
       
  Pardans bygdedans hardingfele/fele C    
1 Elling Sindre Syversbråten, Emma Nygaard Sætren Spelemannslaget Fjelljom  
2 Målfrid Roset, Hallvard Sindre Syversbråten Spelemannslaget Fjelljom  
3 Sigrid Sætren Bøe med følgje Spelemannslaget Fjelljom  
       
  Pardans bygdedans hardingfele/fele B    
1 Hilde Bjørkum, Kirsten Friis Indre Sunnfjord, Naustedalen Spml  
2 Oddbjørg Ese, Johannes Kjos Jostedal spel- og dansarlag  
3 Kjartan  Naustdal, Aud Sissel Orheim Nordbygda Spel- og Dansarlag  
       
       
  Pardans bygdedans hardingfele/fele D    
1 Lars Vigdal, Sigrun  Vigdal Sogn og Fjordane Folkemusikklag  
       
  Pardans bygdedans hardingfele/fele A    
1 Leikny Aasen, Vidar Underseth UL Ivar Aasen,S og Fj, Folkemusikklag
       
  Lagspel spelemannslag i bygdedans    
1 Gaular Spelemannslag    
2 Spelemannslaget Fjelljom    
3 Indre Sunnfjord Spelemannslag    
       
  Lagdans junior    
1 Spelemannslaget Fjelljom    
       
  Lagdans senior    
1 Sogn spel- og dansarlag    
2 Spelemannslaget Fjelljom    
3 Jostedal Spel- og dansarlag    
4 Nordbygda Spel- og dansarlag    
       
  19.00    
  Gjesteklasse gruppespel senior    
1 Anders, Stig, André og Johhnie    
       
  Lagspel spelemannslag i gamaldans    
1 Spelemannslaget Fjelljom    
2 Hyen Spelemannslag    
3 Dalsfjorden Spelemannslag    
4 Fjellklang Spelemannslag    
5 Indre/Ytre Holmedals    
6 Indre Sunnfjord Spelemannslag    
7 Naustedalen Spelemannslag    
8 Austrheim Musikklag    
       
  Dans for alle    
       
  24.00    
  Premieutdeling    
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
| Mer++