Norill%2BTerese%2BNorheim

Fylkeskappleiken i Naustdal 31. - 1. april

Resultatliste for Fylkeskappleiken 2017

Pardans runddans senior - hamborgar og reinlendar
Nr 1. Anne Lovise Drevdal, Tormod Øvrebø, Jostedal Spel- og dansarlag
Nr 2. Irene Hestvik, Leon Årdal, Indre Sunnfjord Sp.m.lag
Nr 3. 2. Johannes og Øygunn Kjos, Jostedal spel og dansarlag

Øvrige deltakarar (ikkje rangerte)
Eldbjørg Fossøy, Arne Fossøy, Lystringen
Ingrid Heieren, Elling Sølvberg, Spelemannslaget Fjelljom
Jorunn Sollid, Arve Støyva, Spelemannslaget Fjelljom
Kjartan Naustdal, Kjersti Rønningen, Nordbygda Spel- og dansarlag
Oddbjørg Ese, Arne Aasen hauge, Jostedal spel- og dansarlag
Åsa Svarstad, Bjarne Svarstad, Spelemannslaget Fjelljom
Åshild Steinde Helleset, Geir Søreide, Sogn og Fjordane Folkemusikklag

Lagdans runddans
Nr 1. Lystringen, 69
Nr 2. Spelemannslaget Fjelljom, 67p
Nr 3. Indre Sunnfjord Spelemannslag, 65p
Nr 4. Jostedal spel- og dansarlag, 60p
Nr 5. Nordbygda Spel -og Dansarlag, 50p

Open klasse
Emelie Schultz, Dalsfjorden Spelemannslag, 35p

Durspel/trekkspel sr. bygdedans
Norill Terese Norheim, Jostedal spel- og dansarlag, 66p

Spel solo runddans senior
Nr 1. Øyvind Sandum, FolkOrg, 86p
Nr 2. Einar Eimhjellen, Naustedalen spelemannslag, 45p
Nr 2. Einar Ese, Jostedal spel- og dansarlag , 45p
Nr 4. Emelie Schultz, Dalsfjorden Spelemannslag 36p

Gruppespel runddans senior
Nr 1. Randis Gammaldansorkester, 57p
Nr 2. Grannelaget, 48p
Nr 3. Einar Eimhjellens Gammaldansorkester, 41p

Lagspel durspel/trekkspel runddans senior.
Naustedalen spelemannslag, 43p
 
 
Laurdag, 1. april
Spel fele/hardingfele klasse C
1. Åsmund Farstad, Spelemannslaget Fjelljom, 58p
2.  Gunhild Daling Korsøen, Indre Sunnfjord spelemannslag, 54p
3. Tora Bjørhusdal, Jostedal spel- og dansarlag 52p

Spel fele/hardingfele klasse B
1. Vegard Følling Slettemark, Naustedalen Spelemannslag, 82p
2. Leif Erik Stuhaug, Naustedalen/Gamlebanken Spelemannslag, 80p
3. Ingrid Heieren, Gamlebanken Spelemannslag 79p
4. Even Arne Hallem, Hyen spelemannslag 65p
5. Antonia Karete Haugen Kongsvik, Spelemannslaget Fjelljom, 55p
6. Emelie Schultz, Dalsfjorden Spelemannslag 45p

Samspel junior
1. Kristi og Tora 45p

Lagdans bygdedans junior
1. Spelemannslaget Fjelljom, 50p

Lagdans bygdedans senior
1. Indre Sunnfjord Spelemannslag, 66p
2. Spelemannslaget Fjelljom, 65p
3. Sogn spel og dansarlag, 60p
4. Nordbygda Spel -og Dansarlag, 56p

Vokal folkemusikk klasse C
1. Dordi Boksasp Lerum, Jostedalen spel- og dansarlag, 68p

Vokal folkemusikk klasse B
1. Einar Ese, Jostedal spel- og dansarlag, 48p

Vokal folkemusikk klasse D
1. Dag Vanberg, Spelemannslaget Fjelljom, 65p
2. Oddvar Vassliås, Folkemusikklaget Havbrusen, 54p

Vokal folkemusikk klasse A
1 Judith Margrethe Vestreim, Sogn spel og dansarlag, 83p

Spel fele/hardingfele klasse A
1. Britt Pernille Frøholm, Hornindal Spelemannslag, 86p
2. Dagfrid Vallestad Brevik, Gaular spelemannslag, 85p

Lagspel bygdedans senior
1. Gaular spelemannslag, 73p
2. Spelemannslaget Fjelljom, 72p
3. Breim Spelemannslag, 60p
4. Indre Sunnfjord Spelemannslag, 60p
5. Folkemusikklaget Havbrusen, 56p

Pardans bygdedans fele/hardingfele klasse C
1. Oda Elise Sølvberg Slettenes og Daan van Kessel, Spelemannslaget Fjelljom, 67p

Pardans bygdedans fele/hardingfele klasse B
1. Irene Hestvik og Leon Årdal  Indre Sunnfjord Sp.m.lag, Rull 75p
2. Kjartan Naustdal og Aud Sissel Orheim, Nordbygda Spel- og Dansarlag, Springar 72p
3. Elling Sindre Sybersbråten og Emma Nygaard Sætren, Spelemannslaget Fjelljom, 68p
4. Irene Hestvik og Leon Årdal  Indre Sunnfjord Sp.m.lag, Springar 67p
5. Dorthea Alisøy og Jan A Haugen, Folkemusikklaget Havbrusen, Springar 66p

Pardans bygdedans fele/hardingfele klasse D
Magnus Hope og Ingrid Heieren, Indre Sunnfjord Sp.m.lag, 73p

Pardans bygdedans fele/hardingfele klasse A
1. Kirsten Friis og Mari Andrea Ness, Naustedalen spelemannslag og Gaular spelemannslag, 90p
2. Arild Herstad og Solbjørg Steiro Herstad, Naustedalen Spelemannslag, 83p

Lagspel runddans senior (dansande publikum)
1. Indre Sunnfjord Spelemannslag, 72p
2. Fjellklang spelemannslag, 67p
3. Naustedalen spelemannslag, 63p
4. Spelemannslaget Fjelljom, 62p
5. Gaular spelemannslag, 57p
6. Hornindal spelemannslag, 54p
7. Austrheim Musikklag, 52p
8. Dalsfjorden Spelemannslag, 50p
9. Folkemusikklaget Havbrusen, 49p

| Mer++