logo

Askvoll 13.-14.oktober

STARTLISTE

  Fredag    
  Tevlingar 20:30 Lag Dans
  Pardans runddans: masurka og reinlender    
1 Kjartan Naustdal, Kjersti Rønningen Nordbygda Spel -og Dansarlag  
       
  Lagdans runddans    
1 Nordbygda Spel -og Dansarlag Nordbygda Spel -og Dansarlag Reinlender
       
  Gruppespel runddans    
1 Einar Eimhjellens Gammaldansorkester    
       
  Lagspel runddans    
1 Fjellklang Spelemannslag    
2 Indre Sunnfjord Spelemannslag    
3 Audhilds    
4 Dalsfjorden Spelemannslag    
5 Naustedalen Spelemannslag    
6 Gaular/Havbrusen    
       
       
  Laurdag    
  Tevlingar 11:00 Lag Dans
  Spel fele/hardingfele C    
1 Tora Bjørhusdal Jostedal spel- og dansarlag  
2 Tori Helgheim Grung Bergen juniorspelemannslag   
3 Tor Helge Haukås Bergen juniorspelemannslag  
4 Gunnhild Korsøen Indre Sunnfjord Spelemannslag  
5 Jonas Laupsa Hardanger spelemannslag  
6 Eirunn Husby Nordstad Bergen Juniorspelemannslag/ BUL Ervingen  
7 Sara Solberg Losnegård Dalsfjorden Spelemannslag  
       
  Spel fele/hardingfele B    
1 Nina Byttingsmyr Spelemannslaget Dåm og Drag/                      Sørlandet Spelemannslag  
2 Vidar Fjereide Spelemannslaget Fjellbekken  
3 Torkjel Bruland Lavoll Indre Sunnfjord Spelemannslag /                     Team Gløs Tøs  
4 Johanna Årdalsbakke Mjeldheim Hardanger Spelemannslag  
5 Vegard Følling Slettemark Naustedalen spelemannslag  
6 Maria Skjeldrum Toppe Bergen Ungdomslag Ervingen  
7 Ragnhild Bjørkum Vassbotn Indre Sunnfjord Spelemannslag  
8 Johanne Løkensgard Mjøs Bergen Ungdomslag Ervingen  
9 Ingrid Heieren Gamlebanken Spelemannslag  
       
  Spel fele/hardingfele D    
1 Leikny Aasen Hardingfelelaget i UL Ivar Aasen  
       
  Pardans C     
1 Oda Elise Sølvberg Slettenes, Daan van Kessel Spelemannslaget Fjelljom Springar frå Nordfjord
2 Andrine Sølvberg Teigen, Runar Tøfte Heimlid Spelemannslaget Fjelljom Springar frå Nordfjord
       
  Pardans B    
1 Emma Nygaard Sætren, Elling Sindre Syversbråten Spelemannslaget Fjelljom Springar frå Nordfjord
2 Kjartan Naustdal, Aud Sissel Orheim Nordbygda Spel -og Dansarlag Springar frå Nordfjord
3 Emma Nygaard Sætren, Elling Sindre Syversbråten Spelemannslaget Fjelljom Parhalling
       
  Pardans D    
1 Torill Gjertsen, Brit Sørland Bygdedanslaget i Bjørgvin Rudl
2 Magnus Hope m/følgje Indre Sunnfjord Spelemannslag Jøstraspringar
       
  Lagspel sr.    
1 Gaular spelemannslag    
2 Voss Spelemannslag    
3 Indre Sunnfjord Spelemannslag    
4 Spelemannslaget Fjellbekken    
5 Audhilds    
       
       
  Tevlingar 15:15 Lag Dans
  Vokal C    
1 Dordi Boksasp Lerum Jostedal spel- og dansarlag  
2 Ingeborg Sleen Herheim Voss spelemannslag   
       
  Vokal B    
1 Kine Iselilja Gyldenskog Nordmøre Spelmannslag  
       
  Vokal D    
1 Andreas Ramstad Dalsfjorden Spelemannslag  
       
  Eldre folkemusikkinstrument jr./sr.    
1 Ingar Ben Nordby Noregs Tamburlaug  
       
  Durspel/trekkspel jr.    
1 Siri Nordgård Voss Spelemannslag  
       
  Durspel/trekkspel sr.    
1 Helene Myklemyr Bolstad Jostedal Spel- og Dansarlag  
2 Sindre Fotland Osterøy spel- og dansarlag  
3 Emil Horstad Naustedalen Spelemannslag  
4 Jan Haugen Folkemusikklaget Havbrusen  
       
  Samspel jr.    
1 Bergen Juniorspelmannslag trio Bergen Ungdomslag Ervingen  
2 Bergen juniorspelmannslag duo Bergen Ungdomslag Ervingen  
3 Kristi og Tora Bjørhusdal Jostedal spel- og dansarlag  
4 Bergen Juniorspelmannslag, Bergen Ungdomslag Ervingen Bergen Ungdomslag Ervingen  
       
       
  Gruppespel sr.    
1 Osterøy spel- og dansarlag Osterøy Spel- og dansarlag  
2 Gammal vane Gaular Spelemannslag  
3 Maria og Johanne Bergen Ungdomslag Ervingen  
       
  Lagdans jr.    
1 Spelemannslaget Fjelljom   Parhalling
       
  Lagdans sr.    
1 Bygdedanslaget i Bjørgvin   Rudl
2 Nordbygda Spel -og dansarlag   Gamalt
       
       
  Tevlingskonsert 19:00 Lag Klasse
1 Judith Vestreim Sogn spel og dansarlag Vokal A
2 Magni Rosvold, Martha Torill Strømme                      Rull Voss spelemannslag, Kvemmingen spel- og dansarlag Pardans A
3 Vidar Underseth Hardingfelelaget i UL Ivar Aasen Spel fele/hardingfele A
4 Kirsten Friis, Mari Andrea Ness            Naustdalsspringar Naustedalen spelemannslag, Gaular spelemannslag Pardans A
5 Arne Anderdal Voss Spelemannslag Spel fele/hardingfele A
6 Kine og Johanne Nordmøre Spelmannslag, Bergen Ungdomslag Ervingen Open klasse
7 Leikny Aasen og Vidar Underseth                              Springar frå Solund Hardingfelelaget i UL Ivar Aasen Pardans A
  Utdeling av Audhild Flaktveit Moxnes minnepris    
8 Vidar Berge Kvemmingen spel -og dansarlag Open klasse
9 Magni Rosvold, Martha Torill Strømme                      Springar Voss spelemannslag, Kvemmingen spel- og dansarlag Pardans A
10 Johanne Løkensgard Mjøs Bergen Ungdomslag Ervingen Spel fele/hardingfele A
11 Dagfrid Vallestad Brevik Gaular Spelemannslag Spel fele/hardingfele A
12 Kirsten Friis, Mari Andrea Ness                                  Parhalling frå Dalsfjorden Naustedalen spelemannslag, Gaular spelemannslag Pardans A
       
| Mer++