Fredag 7.oktober:

17.00: Stemnekontoret opnar

19.30 – 20.15: Opningskonsert: Velkommen til Jostedal!

2030: Solo durspel/trekkspel Dansegolvet ope for alle

  1. Arve Bjørn Røneid Jostedal spel- og dansarlag

  2. Ida Kristine Sagerøy Jostedal spel- og dansarlag

  3. Baste Antun Folkorg

2100: Runddans senior: Alle dansar 4 dansar. Berit og co spelar opp.

  1. Anne Louise Drevdal/ Tormod Øvrebø Jostedal spel- og dansarlag

  2. Oddbjørg Ese/ Arnfinn Gjerde Jostedal spel- og dansarlag

  3. Audhild Molland/ Kjell Einar Ormberg Jostedal spel- og dansarlag

  4. Åsa Mildrid Svarstad/ Bjarne Svarstad Spelemannslaget Fjellljom

  5. Irene Hestvik/ Leon Årdal Indre Sunnfjord spelemannslag

  6. Kjersti Rønningen/ Kjartan Naustdal Nordbygda spel- og dansarlag

2145: Lagdans runddans senior: Ein dans per lag, musikken syter kvart enkelt lag for sjølve.

  1. Nordbygda spel- og dansarlag

  2. Lystringen

  3. Indre Sunnfjord spelemannslag

  4. Jostedal spel- og dansarlag

22.15 Gruppespel Dansegolvet ope for alle

1. Marihønene

2. Dalsfjordkvintetten

22.25 Lagspel durspel/trekkspel

1. Hafslobelgen

Dansespel:

2245-2315: Hafslobelgen

2315-2345: Dalsfjordkvintetten

2345-og ut kvelden: Jostedal spel-og dansarlag

 

Laurdag 8.oktober:

10.00: Spel hardingfele klasse C

1. Clara Naumann BUL Ervingen

2. Andrea Antun Mikkelsen BUL Ervingen /Osterøy spel- og dansarlag

3. Ida Mikkonen Bergen juniorspelemannslag

4. Ingrid Sofie Midtbø-Bruner BUL Ervingen/ Osterøy spel- og dansarlag

Spel fele klasse B

  1. Nikolai Storevik Spelemannslaget Fjellljom

Spel hardingfele klasse B

  1. Bjørner Hamre Hardanger Spelemannslag

  2. Lars Børje Markegård Spelemannslaget Fjellbekken

  3. Axel Heienberg Spelemannslaget Fjellbekken

  4. Marin Stallemo Bakke Sogn spel- og dansarlag

  5. Vidar Fjereide Spelemannslaget Fjellbekken

  6. Symre Taugbøl Bang Audhilds spelemannslag

  7. Silje Solberg Osterøy spel- og dansarlag

  8. Egil Furenes Folkemusikklaget Havbrusen

  9. Jonas Laupsa Hardanger spelemannslag

Spel hardingfele klasse D

  1. Atle Haugen Folkorg

  2. Einar Øverland Folkorg

Samspel junior:

  1. Nøringen Bergen juniorspelemannslag

  2. Kari, Solveig og Liana Indre Sunnfjord spelemannslag

Samspel senior:

  1. Andrea og Monika Osterøy spel- og dansarlag

Vokal klasse C:

1. Martha Boksasp Lerum Jostedal spel- og dansarlag

Vokal klasse B:

1. Dordi Boksasp Lerum Jostedal spel- og dansarlag

2. Kjell Einar Ormberg Jostedal spel- og dansarlag

Vokal klasse D:

1. Aase Ryssdal Sæther Austrheim musikklag

13.00: Bokslepp! Ved Johanne Mjøs og Maria Toppe, samt ei rekkje hjelparar.

13.30- 15.30: Sjokoladekappleik, dei yngste får vise seg fram.

15.30: Open klasse

1. Martha og Dordi Jostedal spel- og dansarlag

2. Aase Ryssdal Sæther Austrheim musikklag

3. Elle Melle Nordbygda spel- og dansarlag

Dans fele/hardingfele klasse B:

1. Irene Hestvik/ Leon Årdal Indre Sunnfjord spelemannslag

2. Laila Bøe Flugekvam/ Jan Arne Flugekvam Fjellklang

Dans fele/hardingfele klasse A:

  1. Oddbjørg Ese/ Johannes Kjos Jostedal spel- og dansarlag

Lagdans bygdedans

  1. Indre Sunnfjord spelemannslag

  2. Nordbygda spel- og dansarlag

Lagspel, junior

1. Bergen juniorspelemannslag 


Lagspel, senior

  1. Spelemannslaget Fjellbekken

  2. Jostedal spel- og dansarlag

  3. Audhilds spelemannslag

  4. Indre Sunnfjord spelemannslag

  5. Sogn spel- og dansarlag

  6. Folkemusikklaget Havbrusen

  7. Osterøy spel- og dansarlag

20.00- 01.00: Dansespel med noko attåt i samfunnshuset

20.30: Lagspel runddans

1. Indre Sunnfjord spelemannslag¨

2. Jostedal spel- og dansarlag

Dansespel:

21.00: Bergen juniorspelemannslag

21.30: Utdeling av Audhild Flaktveit Moxnes sin minnepris for unge utøvarar og utdeling av folkemusikkprisen 2022

Dansespel:

21.45: Audhilds

22.15: Sogning og stril

22.45: Indre Sunnfjord spelemannslag

23.15: Premieutdeling

Vertslaget og Marihønene spelar til dans utover natta.

 

Søndag 9.oktober:

11.00: Leiarmøte på Jostedal hotel