Høyr Britt Pernille Frøholm og Kristina Farstad Bjørdal spele nye og gamle verk inspirerte av forteljinga om shetlandske Betty Mouat som skulle til Lerwick til legen, vart overraska av uveir, og dreiv i land på Lepsøya på Sunnmøre.
Stad: Svanøy kro
Tidspunkt 25. april kl. 19-20.

Rutebåt frå Florø kl 16:00. Retur med avgang kl 20.50 frå Svanøy.

Lyarscena er Sunnfjords best bevarte hemmelegheit.
Du veit det kanskje ikkje, men Sogn og Fjordane har ei ganske så spesiell distriktsmusikarordning som ikkje finst så mange stader i landet. Distriktsmusikarane bidreg til Den kulturelle skulesekken, det frivillige musikklivet, kulturskulen, spelemannslag, kor, korps, opera og orkester – dei er utøvande musikarar på øvste hylle.
Lyarscena er overflodshornet, der dei får spele med hjarte og sjel. No tar distriktsmusikarane i Sunnfjord Lyarscena ut på turné i distriktet Sunnfjord, til nokre utvalde stader: Førde, Svanøy, Holmedal og Askvoll.
Vi kallar det «Frå scena til sjela, store opplevingar på små stader»