0_1920413

Fylkeskappleiken i Sogndal, 2.-3. mars

Startliste for Fylkeskappleiken 2018

Her er startlista for tevlingane:

Last ned tevlingsprogrammet som PDF     

 

Fredag 2. mars

Kl 21:00

Pardans runddans senior – vals og reinlender

  1. Kjersti Rønningen                              Nordbygda spel- og dansarlag

Kjartan Naustdal                               

  1. Mari Skjerdal Lysne                           Sogn spel- og dansarlag

Oddbjørn Skjerdal

  1. Anne Louise Drevdal                         Sogn spel- og dansarlag

Tormod Øvrebø                    

  1. Jenny Sørheim                                  Sogn spel- og dansarlag

Lars Sørheim

  1. Øygunn Kjos                                      Jostedal spel- og dansarlag

Johannes Kjos                                              

  1. Laila Gjerde                                       Jostedal spel- og dansarlag

Arne Aasen Hauge

  1. Solveig Sperle                                   Jostedal spel- og dansarlag

Arnfinn Gjerde                                              

  1. Gunn Jorunn Hesjevoll                      Jostedal spel- og dansarlag

Kjell Einar Ormberg

Lagdans runddans 

  1. Jostedal spel- og dansarlag                          Hamborgar
  2. Lystringen                                                      Reinlender
  3. Nordbygda spel- og dansarlag                      Masurka
  4. Indre Sunnfjord spelemannslag                    Reinlender

Kl. 21.45

Open klasse

  1. Aurland spelemannslag

Durspel/trekkspel runddans senior

  1. Ida Kristine Sagerøy                          Jostedal spel- og dansarlag
  2. Øyvind Sandum                                 Jostedal spel- og dansarlag              
  3. Norill Terese Norheim                                   Jostedal spel- og dansarlag

Durspel/trekkspel bygdedans senior

  1. Ole Nilssen                                        Sogn og Fjordane Folkemusikklag

Gruppespel runddans senior

  1. Randis Gammaldansorkester
  2. Jostedalen spel- og dansarlag
  3. Labakkalaget
  4. Øyvind Sandum og Ole Nilssen

Lagspel durspel/trekkspel runddans senior

  1. Naustedalen spelemannslag, Toradergruppa
  2. Hafslobelgen

 

Laurdag 3. mars

Kl. 10.30

Spel fele/hardingfele klasse C

  1. Åsmund Farstad                                Spelemannslaget Fjelljom    
  2. Gunnhild Korsøen                              Indre Sunnfjord spelemannslag
  3. Henrik Mølmann                                Austrheim Musikklag/Spelemannslaget Fjelljom
  4. Åsmund Farstad                                Spelemannslaget Fjelljom

Spel fele/hardingfele klasse B

  1. Åsmund Fauske Jøtun                      Gol spel- og dansarlag
  2. Antonia Karete Haugen Kongsvik     Spelemannslaget Fjelljom
  3. Mathilde Skjæret                                Jostedal spel- og dansarlag
  4. Vegar Følling Slettemark                   Naustedalen spelemannslag

Samspel junior

  1. Brita, Sigve og Sveinung
  2. Kirst og Tora Bjørhusdal                   

Gruppespel fele/hardingfele

  1. Gammal vane

Kl. 11.45

Lagdans bygdedans junior

  1. Gaular spelemannslag
  2. Spelemannslaget Fjelljom                 Gamalt

Lagdans bygdedans senior

  1. Indre Sunnfjord spelemannslag         Springar
  2. Nordbygda spel- og dansarlag          Gamalt
  3. Sogn spel- og dansarlag                   Sognaspringar
  4. Spelemannslaget Fjelljom                 Springar frå Nordfjord

Kl. 12.15

Vokal folkemusikk klasse C

  1. Tuva Øvsthus-Skudal                        Aurland spelemannslag

Vokal folkemusikk klasse D

  1. Dag Vanberg                                     Spelemannslaget Fjelljom
  2. Oddvar Vassliås                                Folkemusikklaget Havbrusen

Vokal folkemusikk klasse A

  1. Kari Malmanger                                 Sogn spel- og dansarlag

Kl. 13.00

Smørbukkappleiken

Kl 15.30

Spel fele/hardingfele klasse A

  1. Øyvind Brabant                                  Nes spel- og dansarlag
  2. Dagfrid Vallestad Brevik                    Gaular spelemannslag
  3. Britt Pernille Frøholm                         Hornindal spelemannslag
  4. Hallgrim Skjerdal                               Sogn spel- og dansarlag/Aurland spelemannslag

Lagspel bygdedans senior

  1. Indre Sunnfjord spelemannslag
  2. Gaular spelemannslag
  3. Spelemannslaget Fjelljom
  4. Hornindal spelemannslag
  5. Team Gløstøs

Kl. 16.30

Pardans bygdedans fele/hardingfele klasse C

  1. Runar Tøfte Heimlid             Spelemannslaget Fjelljom                 Springar frå Nordfjord

Rebecka Sollid                       “

  1. Ingunn Bergset                      Spelemannslaget Fjelljom                 Springar frå Nordfjord

Leif-Inge Jevnlid                     “

  1. Oline Tefre Hoff                     Gaular spelemannslag                       Viksdalsspringar

Daniel Råheim Hornnes        “

  1. Olav Hoff Hana                      Gaular spelemannslag                       Viksdalsspringar

Greta Jurgaityte                     “

  1. Anna Oppedal Iversen           Gaular spelemannslag                       Viksdalsspringar

Isak André Cirkic Fladhammer  “

Pardans bygdedans fele/hardingfele klasse B

  1. Atle Hoff                     Gaular spelemannslag                       Parhalling frå Dalsfjorden

Hege Malene Ness    “

  1. Kjartan Naustdal        Nordbygda spel- og dansarlag          Gamalt

Kjersti Rønningen      “

  1. Hallgrim Skjerdal       Sogn spel- og dansarlag                    Sognaspringar

Ingunn Skjerdal          “

  1. Astrid Skjerdal            Sogn spel- og dansarlag                    Sognaspringar

Oddbjørn Skjerdal      “

  1. Lars Christian Brabant Nes spel- og dansarlag                   Hallingspringar

Mari Skjerdal Lysne   Sogn spel- og dansarlag

  1. Daan van Kessel        Spelemannslaget Fjelljom                 Springar frå Nordfjord

Marte Sølvberg Spilde           “

Pardans bygdedans fele/hardingfele klasse A

  1. Kirsten Friis                Naustedalen spelemannslag             Parhalling frå Dalsfjorden    

Mari Andrea Ness      Gaular spelemannslag

  1. Atle Hoff                     Gaular spelemannslag                       Viksdalsspringar

Mari Andrea Ness      “

 

Kl 20.00

Premieutdeling for C- og juniorklassar

Finale runddans

Lagspel runddans

  1. Naustedalen spelemannslag, Trad.laget
  2. Fjellklang spelemannslag
  3. Spelemannslaget Fjelljom
  4. Aurland spelemannslag
  5. Hornindal spelemannslag
  6. Indre Sunnfjord spelemannslag

Kl. 23:00

Premieutdeling                                                   

| Mer++