0_1920413

Fylkeskappleiken i Sogndal, 2.-3. mars

Resultatliste for Fylkeskappleiken 2018

Resultatlista er klar. Last ned pdf her: RESULTATLISTE FYLKESKAPPLEIKEN 2018

RESULTATLISTE
Pardans runddans
  1. Anne Lovise Drevdal og Tormod Øvrebø
Jostedal spel- og dansarlag
  1. Oddbjørn Skjerdal og Mari Skjerdal Lysne
Sogn spel- og dansarlag
  1. Øygun Kjos og Johannes Kjos
Jostedal spel- og dansarlag
 
Gunn Jorunn Hesjevoll og Kjell Einar Ormberg
Jenny Sørheim og Lars Sørheim
Kjersti Rønningen og Kjartan Naustdal
Laila Gjerde og Arne Aasen Hauge
Solveig Sperle og Arnfinn Gjerde
 
Lagdans runddans
  1. Lystringen                                                   65 poeng
  2. Indre Sunnfjhord spelemannslag          60 poeng
  3. Jostedal spel- og dansarlag                    58 poeng
  4. Nordbygda spel- og dansarlag               50 poeng
 
Open klasse
  1. Aurland spelemannslag                           62 poeng
 
Durspel/trekkspel runddans sr
  1. Øyvind Sandum                             Jostedal spel- og dansarlag         77 poeng
  2. Norill Terese Norheim                  Jostedal spel- og dansarlag        67 poeng
  3. Ida Kristine Sagerøy                      Jostedal spel- og dansarlag        64 poeng
 
Gruppespel runddans sr
  1. Jostedal spel- og dansarlag        78 poeng
  2. Ole Nilsen og Øyvind Sandum   77 poeng
  3. Labakkalaget                                   75 poeng
  4. Randis gammaldansorkester      60 poeng
 
Lagspel durspel/trekkspel
  1. Hafslobelgen                                                          71 poeng
  2. Naustedalen spelemannslag, Toradarlaget   60 poeng
 
Fele/hardingfele C
  1. Åsmund Farstad (fele)                       Spelemannslaget Fjelljom                 53 poeng
  2. Gunhild Korsøen                                Indre Sunnfjord spelemannslag        51 poeng
  3. Åsmund Farstad (hardingfele)          Spelemannslaget Fjelljom                 50 poeng
  4. Henrik Mølmann                               Austrheim spelemannslag                 43 poeng
 
Spel fele/hardingfele klasse B
  1. Torkjel Bruland Lavoll     
Indre Sunnfjord spelemannslag72 poeng
  1. Vegar Følling Slettemark
Naustedalen spelemannslag70 poeng
  1. Mathilde Skjæret                         
Jostedal spel- og dansarlag66 poeng
  1. Antonia Karete Hauge Kongsvik                       
Spelmannslaget Fjelljom52 poeng
Gjesteklasse
  1. Åsmund Fauske Jøtun                             
Gol spel- og dansarlag70 poeng
 
Samspel jr
  1. Kristi og Tora                                     Jostedal spel- og dansarlag             44 poeng
  2. Brita, Sigve og Sveinung                 Aurland spelemannslag                 40 poeng
 
Gruppespel fele/hardingfele
  1. Gammal vane                                                        79 poeng
 
Lagdans bygdedans jr.
  1. Spelemannslaget Fjelljom              49 poeng
  2. Gaular spelemannslag                   48 poeng
 
Lagdans bygdedans sr
  1. Indre Sunnfjord spelemannslag                        68 poeng
  2. Nordbygda spel- og dansarlag                           64 poeng
  3. Spelemannslaget Fjelljom                                   59 poeng
  4. Sogn spel- og dansarlag                                      58 poeng
 
Vokal klasse C
  1. Tuva Øvsthus-Skudal                      Aurland spelemannslag                 48 poeng
 
Vokal klasse D
  1. Oddvar Vassliås                 
Folkemusikklaget Havbrusen 56 poeng
  1. Dag Vanberg                      
Spelemannslaget Fjelljom 51 poeng
 
Vokal klasse A
  1. Kari Malmanger    
Sogn spel- og dansarlag 87 poeng
 
Spel fele/hardingfele klasse A
  1. Britt Pernille Frøholm      
Hornindal spelemannslag 83 poeng
  1. Dagfrid Vallestad Brevik 
Gaular spelemannslag 81 poeng
  1. Hallgrim Skjerdal              
Sogn spel- og dansarlag 76 poeng
Gjesteklasse
  1. Øyvind Brabant
Nes spel- og dansarlag 84 poeng
 
Lagspel bygdedans sr
1. Team GløsTøs                                                      80 poeng
2. Spelemannslaget Fjelljom                                   78 poeng
3. Gaular spelemannslag                                         76 poeng
4. Hornindal spelemannslag                                    74 poeng
4. Indre Sunnfjord spelemannslag                           74 poeng
 
Pardans bygdedans klasse C
1.Ingunn Bergset og Leif-Inge Jevnlid                    
Spelemannslaget Fjelljom 47 poeng
 
2. Rebecka Sollid og Runar Tøfte Heimlid              
Spelemannslaget Fjelljom 45 poeng
 
3. Greta Jurgaityte og Olav Hoff Hana                    
Gaular spelemannslag 42 poeng
 
4. Oline Tefre Hoff og Daniel Råheim Hornnes     
Gaular spelemannslag 40 poeng
 
4.Anna Oppedal Iversen og Isak André Fladhammer Cirkic
Gaular spelemannslag 40 poeng
 
Halling klasse B (gjesteklasse)
  1. Vebjørn Jøtun Fauske
Gol spel- og dansarlag 59 poeng
 
Pardans bygdedans klasse B
  1. Atle Hoff og Hege Malene Ness
Gaular spelemannslag 77 poeng
  1. Hallgrim Skjerdal og Ingunn Skjerdal
Sogn spel- og dansarlag 70 poeng
  1. Kjartan Naustdal og Aud Sissel Orheim
Nordbygda spel- og dansarlag 64 poeng
  1. Kjartan Naustdal og Kjersti Rønningen
Nordbygda spel- og dansarlag 62 poeng
  1. Oddbjørn Skjerdal og Astrid Skjerdal
Sogn spel- og dansarlag 60 poeng
  1. Daan van Kessel og Marte Sølvberg Spilde
Spelemannslaget Fjelljom 49 poeng
 
Gjesteklasse:
  1. Lars Christian Brabant og Mari Skjerdal Lysne
Nes spel- og dansarlag / Sogn spel- og dansarlag 66 poeng
 
Pardans bygdedans klasse D
  1. Helge Leif Nordvik og Elbjørg Vassbotn Larsen
Indre Sunnfjord spelemannslag 57 poeng
 
Pardans bygdedans klasse A
  1. Atle Hoff og Mari Andrea Ness
Gaular spelemannslag 78 poeng
  1. Kristin Friis og Mari Andrea Ness
Naustedalen spelemannslag / Gaular spelemannslag 76 poeng
 
Lagspel runddans
  1. Spelemannslaget Fjelljom                                  77 poeng
  2. Hornindal spelemannslag                                   72 poeng
  3. Indre Sunnfjord spelemannslag                         71 poeng
  4. Fjellklang spelemannslag                                    70 poeng
  5. Aurland spelemannslag                                       69 poeng
  6. Naustedalen spelemannslag, Trad.laget             68 poeng
 
 
 
 
 
| Mer++